Problem with map.

Athread4

Member
English:
Hello, i have problem with my maps in tibia, namely when i login to gunzodus the whole map is discovered. But after a few hours don't know why a piece of the map is cut off and my character stay in one place, bcs bot don't see the rest of the map. I play in 3mc, and today problem occured in 2 characters in other places, below is screen how does it look like:
735

Does anyone know what this could be due to? Is it a matter of the fact that I have too many files in the automap folder and they just overwrite? For example, I have 2824 files in the automap folder.

Polish:
Witam, mam pewien problem z mapą, mianowicie kiedy loguje się do gunzodusa niby wszystko mam odkryte. Ale po upływie kilku godzin, nie wiem czemu nagle część mapy zostaje ucięta jako nie odkryta mimo, że wcześniej oczywiście była odkryta i przez to mój bot stoi w miejscu, bo nie widzi dalszej mapy.
Gram na 3 mc i dzisiaj ten problem wystąpił na dwóch postaciach w różnych miejscach, wyżej screen jak to wygląda.

Czy ktoś wie czym może być to spowodowane? Czy jest to kwestia tego, że w folderze automap mam np. za dużo plików i się po prostu nadpisują? Dla przykładu w folderze automap mam 2824 pliki.

Athread4

Member
Nikt nie wie co moze byc przyczyna?
Really, nobody don't know what is cause?

Athread4

Member
Może że dajesz x loga albo 1 klienta wyłączasz a 2 zostawiasz i potem wylogowujesz
Co ma piernik do wiatraka, przecież mapa nie powinna sie usuwac w zaleznosci od tego, czy daje xloga, albo czy wylogowujesz drugim klientem.
Mi sie wydaje, ze to moze byc:
* Albo zwiazane z tym, ze folder z mapa jest ograniczony i np. jak chodze sobie gdzies mainem i odkrywam inne tereny to stare sie nadpisuja. Ale musial bym upewnic sie, czy jest to wgl mozliwe, ze pliki z mapa sa ograniczone (ja mam ich ponad 2824 w folderze AutoMap.)
* Ewentualnie jeszcze jest druga prawdopodobna opcja to, ze nie gram tylko na gunzodusie i moze inna tibia koliduje ze soba i tez jakos nadpisuje mape?

Aksolota

Active member
Co ma piernik do wiatraka, przecież mapa nie powinna sie usuwac w zaleznosci od tego, czy daje xloga, albo czy wylogowujesz drugim klientem.
Mi sie wydaje, ze to moze byc:
* Albo zwiazane z tym, ze folder z mapa jest ograniczony i np. jak chodze sobie gdzies mainem i odkrywam inne tereny to stare sie nadpisuja. Ale musial bym upewnic sie, czy jest to wgl mozliwe, ze pliki z mapa sa ograniczone (ja mam ich ponad 2824 w folderze AutoMap.)
* Ewentualnie jeszcze jest druga prawdopodobna opcja to, ze nie gram tylko na gunzodusie i moze inna tibia koliduje ze soba i tez jakos nadpisuje mape?
Z Tego co wiem na v12 tak się dzieje z xlogiem. A nasza mapa o ile się nie mylę ma drobne przesunięcie parę sqm więc może być że nadpisuje

Athread4

Member
Z Tego co wiem na v12 tak się dzieje z xlogiem. A nasza mapa o ile się nie mylę ma drobne przesunięcie parę sqm więc może być że nadpisuje
Ja akurat nie gram nigdzie na v12, ale pewnie problem jest z nadpisywaniem w to nie watpie, tylko jak to ogarnac? :>